• Відділ освіти

  • Памятник "Селянин"

  • Інші памятки

  • Храм Різдва Богородиці

  • Пейзаж

Рокитнянська селищна рада

ВАС ВІТАЄ РОКИТНЯНЩИНА

Новини

Повідомляє Кагарлицька місцева прокуратура

«Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області повідомлено про підозру 51-річному чоловікові, який вбив свою матір»

Детальніше...
Повідомляє Безоплатна правова допомога
Право чоловіка на утримання у разі проживання з ним дитини врегульоване статтею 86 Сімейного кодексу України. Детальніше...
Повідомляє АК "Київоблгаз"

АТ «Київоблгаз» повідомляє про борги за доставку газу серед населення. Хто заборгував найбільше?

Детальніше...

Авторизація

Контакти

Найбільш актуальні питання прокурорсько-слідчої діяльності обговорено на 12 оперативних нарадах, проведених керівником Кагарлицької місцевої прокуратури  за участю працівників та керівників місцевої прокуратури, а також територіальних органів Національної поліції.

З метою узгодження зусиль правоохоронних та інших державних органів у зміцненні законності і правопорядку місцевою прокуратурою організовано та проведено 3 спільні наради керівників правоохоронних органів з питань протидії злочинності, розкриття і розслідування злочинів, на яких, серед інших питань, обговорювалися проблемні питання стану забезпечення законності у кримінальному провадженні.

Порядок взаємодії правоохоронних органів під час розслідування кримінальних проваджень врегульовано спільним наказом, виданим у 2016 році.

З метою проведення узгоджених заходів, спрямованих на розкриття та належне розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, зокрема умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень у 2016 році утворено міжвідомчу робочу групу з питань координації заходів, спрямованих на розкриття злочинів даної категорії, яка продовжує свою роботу у 2017 році.

Організаційно-розпорядчими документами керівника Кагарлицької місцевої прокуратури регламентовано окремі питання особистого прийому громадян, порядку розгляду звернень, що надходять до місцевої прокуратури.

 

  1. Загальна характеристика злочинності

За 6 місяців 2017 року Рокитнянським відділенням поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 253 кримінальних правопорушень, що на 0,8 % менше, ніж за аналогічний період минулого року (255).

У 77 кримінальних правопорушеннях особам вручено повідомлення про підозру, кримінальні провадження щодо них скеровано з обвинувальними актами до суду для розгляду по суті.

У 164 кримінальних провадженнях прийнято рішення про їх закриття.

Обліковано 14 кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я, що на 16,7 % більше, ніж минулого року. 

У структурі злочинності більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності – 102, хоча у минулому році таких правопорушень на 7,3 % обліковано більше, ніж у поточному.

У 36 кримінальних правопорушеннях проти власності особам повідомлено про підозру та обвинувальні акти за такими кримінальними правопорушеннями скеровано до суду.

Обліковано 7 кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, з них 5 особам повідомлено про підозру, провадження щодо них скеровано до суду.

Нагальною проблемою є розкриття злочинів минулих років. Залишається нерозкритими 4 умисні вбивства, що вчинені на території смт Рокитне та Рокитнянського району.

Також слід зазначити, що у 2017 році у порівнянні з 2016 роком значно зменшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми – з 17 до 1.

 

  1. Стан законності в діяльності суб’єктів кримінального провадження

При здійсненні нагляду за додержанням законів у діяльності правоохоронних органів під час кримінального провадження прокурорами Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури забезпечено скасування незаконних процесуальних рішень, прийнятих службовими особами Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

Так, упродовж 6 місяців 2017 року прокурорами Рокитнянського відділу місцевої прокуратури скасовано постанови про закриття у 11 кримінальних  провадженнях, надано 56 письмових вказівок слідчим в порядку ст. 36 КПК України.  

В ході прокурорських перевірок вивчено 5 оперативно-розшукових справ. Особливу увагу приділено рішенням, що безпосередньо стосуються прав і свобод громадян.

На усунення виявлених порушень закону внесено 5 документів реагування.

Загалом, упродовж 6 місяців 2017 року у провадженні слідчого відділення Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області перебувало 737  кримінальних проваджень, з яких закінчено 229.

У залишку перебуває 482 кримінальних проваджень.

За закінченими кримінальними провадженнями встановлено збитків на суму 590 тис. грн., з них відшкодовано 243 тис. грн.

 

IІІ. Стан організації участі  у кримінальному провадженні в суді

Упродовж 6 місяців 2017 року з числа направлених до суду розглянуто 59 кримінальних проваджень, із них з ухваленням вироку – 40, з них: 35 – крадіжок, 6 – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту, 7 – порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортним засобом, 3 – незаконне поводження зі зброєю, 3 – незаконне заволодіння транспортним засобом, 1 – грабіж, 2 – умисне легке тілесне ушкодження, 1 – тяжке тілесне ушкодження, 1 – необережне тяжке тілесне ушкодження.

 

ІV. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні  заходів примусового характеру

Вжиття ряду організаційно-практичних заходів сприяло забезпеченню ефективного нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів і принциповому реагуванню на такі порушення.

За результатами проведених перевірок внесено 3 документи прокурорського реагування.

Так, у 2017 році Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури виявлялись порушення у діяльності Рокитнянського відділення поліції при виконанні адміністративного арешту, у діяльності Рокитнянської центральної районної лікарні щодо стану облаштування спеціальної палати для лікування затриманих і взятих під варту осіб та у діяльності Рокитнянського відділу пробації при виконанні кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі щодо забезпечення погодження виїздів за межі України.

 

  1. Стан представництва інтересів громадян або держави в суді

Упродовж 2017 року прокуратурою пред’явлено 1 позов на суму 275 тис. грн. щодо незаконної передачі в оренду земельної ділянки водного фонду, який перебуває на розгляді в суді.

 

  1. Стан організації діяльності щодо захисту прав і свобод дітей

Упродовж 2017 року прокуратурою у сфері охорони дитинства пред’явлено 1 позов до Господарського суду Київської області щодо визнання недійсним договору оренди та зобов’язання повернути приміщення.

Протягом 6 місяців 2017 року у провадженні слідчого відділення Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області перебувало 1 кримінальне провадження щодо неповнолітнього, що вчинив злочин проти власності, обвинувальний акт в якому скеровано до суду. На даний час кримінальне провадження перебуває на розгляді в суді.

Слід зазначити, що у 2017 році у порівнянні з 2016 роком зменшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми – з 17 до 1.

 

VII. Стан організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів, а також інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури

Органами прокуратури здійснено значний обсяг роботи з розгляду звернень та особистого прийому громадян.

Упродовж 2017 року до Рокитнянського відділу місцевої прокуратури надійшло 67 звернень, з них за належністю до інших відомств для вирішення направлено 14 звернень, за результатами розгляду 45 звернень заявникам надано роз’яснення.

Серед вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування.

Упродовж 2017 року прокурорами та керівниками прокуратури на особистому прийомі прийнято 63 громадян.

Більшість із звернень, поданих на особистому прийомі стосувалися питань додержання вимог Кримінального процесуального кодексу України під час проведення досудового розслідування.

Безпосередньо начальником Рокитнянського відділу прийнято 32 громадян.

Упродовж 6 місяців 2017 року вживалися заходи щодо забезпечення належної взаємодії із засобами масової інформації щодо формування об’єктивної оцінки про виконання прокуратурою визначених законом функцій, підвищення її авторитету.

Так, протягом вказаного періоду Рокитнянським відділом здійснено 37 виступів щодо результатів службової діяльності прокуратури у засобах масової інформації, з яких 11 виступів про результати прокурорської діяльності у друкованих засобах інформації; у Інтернет виданнях - 20 виступів, до територіальних органів місцевого самоврядування та державної влади надано 6 інформацій про результати діяльності Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури.