• Відділ освіти

 • Памятник "Селянин"

 • Інші памятки

 • Храм Різдва Богородиці

 • Пейзаж

Рокитнянська селищна рада

ВАС ВІТАЄ РОКИТНЯНЩИНА

Новини

Про вибухові роботи

За повідомленням ТДВ "Рокитнянський спецкар'єр", 11.09.2020 у світлу пору доби на території кар'єру будуть проводитися вибухові роботи.

Інформує Київоблгаз

На Київщині пройдуть наради з підготовки до нового опалювального сезону/

Детальніше...
Інформує Київоблгаз

Через борги населення існує ризик вчасно не розпочати опалювальний сезон.

Детальніше...

Авторизація

Контакти

Виконуючи функції, покладені на органи прокуратури ст. 131-1 та п. 9 Перехідних положень Конституції України, Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури протягом 6 місяців 2019 року вживалися заходи щодо покращення прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів на території Рокитнянського району, поновлення прав громадян і інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності та забезпечення відшкодування спричиненої злочинами або іншими правопорушеннями шкоди.

Найбільш актуальні питання прокурорсько-слідчої діяльності обговорено на 23 оперативних нарадах, проведених керівником Кагарлицької місцевої прокуратури за участю працівників та керівників місцевої прокуратури, а також територіальних органів Національної поліції.

З метою узгодження зусиль правоохоронних та інших державних органів у зміцненні законності і правопорядку місцевою прокуратурою організовано та проведено 5 спільних нарад керівників правоохоронних органів з питань протидії злочинності, розкриття і розслідування злочинів, на яких, серед інших питань, обговорювалися проблемні питання стану забезпечення законності у кримінальному провадженні.

 

 1. Загальна характеристика злочинності

 

Протягом 6 місяців 2019 року Рокитнянським ВП Миронівського ВП ГУ НП в Київській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 139 кримінальних проваджень, що на 1,5 % більше, ніж за аналогічний період 2018 року (137).

З них тяжкі кримінальні правопорушення складають – 34 та особливо тяжкі – 5.

Статистика кількості злочинів, вчинених неповнолітніми у 2019 році залишилась на рівні 2018 року (2019 – 0, 2018 – 0). Спостерігається зменшення кількості злочинів, вчинених групою осіб (2019 рік – 1, 2018 рік – 4) та вчинених у стані алкогольного сп’яніння ( 2019 – 6, 2018 – 7).

У 58 кримінальних провадженнях особам вручено повідомлення про підозру та обвинувальні акти щодо останніх скеровано до суду для розгляду по суті.

Закрито 149 кримінальних проваджень від загальної кількості зареєстрованих.

Обліковано 26 кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я: з них 1 - щодо умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого.

До суду скеровано 1 обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, 1 обвинувальний акт за фактом розбою, 4 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

У структурі злочинності значну частину від облікованих становлять правопорушення проти власності (70 від 139).

У кримінальних правопорушеннях проти власності 33 особам повідомлено про підозру та до суду скеровано 33 обвинувальних акти за такими кримінальними правопорушеннями.

Обліковано 10 кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, з них 3 особам повідомлено про підозру, провадження щодо них скеровано до суду.

Упродовж 2019 року зареєстровано 5 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності.

Найбільше злочинів зареєстровано на території смт Рокитне, Ольшаницької та Житньогірської сільських рад Рокитнянського району Київської області.

 

 1. Стан законності в діяльності суб’єктів кримінального провадження

 

При здійсненні нагляду за додержанням законів у діяльності правоохоронних органів під час кримінального провадження прокурорами Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури забезпечено скасування незаконних процесуальних рішень, притягнення винних у порушенні законів службових осіб Національної поліції до дисциплінарної відповідальності.

Так, упродовж 2019 року прокурорами Рокитнянського відділу місцевої прокуратури виявлено та самостійно внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 3 раніше не облікованих працівниками Національної поліції кримінальних правопорушення.

Прокурорами Рокитнянського відділу надано 138 письмових вказівок у кримінальних провадженнях, скасовано 13 незаконних рішень слідчих про закриття кримінальних проваджень.

В ході прокурорських перевірок вивчено 5 оперативно-розшукових справ. Особливу увагу приділено рішенням, що безпосередньо стосуються прав і свобод громадян.

 

Загалом, упродовж 6 місяців 2019 року в провадженні слідчого відділення  Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області перебувало 754 кримінальних провадження, з яких закінчено 207.

У залишку перебуває 520 кримінальних проваджень.

За закінченими кримінальними провадженнями установлено збитків на суму 4 млн. 299 тис. грн., з яких відшкодовано 74 тис. грн., пред’явлено позови на суму 2 млн. 567 тис. грн.

 

III. Стан протидії корупції

 

У зв’язку із змінами в законодавстві з вересня 2016 року органи прокуратури не складають протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, однак продовжують бути органом, уповноваженим здійснювати заходи щодо протидії цьому негативному явищу.

З метою виявлення кримінальних правопорушень про корупційні злочини Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури здійснюється систематичний моніторинг друкованих видань місцевого рівня, а також використовується інформація, яка поширюється у загальному доступі через мережу Інтернет, зокрема здійснюється моніторинг публічних закупівель у системі ProZorro, Єдиного державного реєстру судових рішень та засобів масової інформації.

 Упродовж поточного періоду 2019 року внесено 2 подання в порядку     ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», які розглянуті. За результатами службових розслідувань головам тендерних комітетів оголошено зауваження.

Так, моніторингом веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель за адресою в мережі Інтернет: https://prozorro.gov.ua встановлено, що вимоги ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо строків оприлюднення звітів про укладені договори не дотримуються в діяльності відділу освіти Рокитнянської райдержадміністрації та Острівської сільської ради Рокитнянського району.

 

 1. Стан організації участі у кримінальному провадженні в суді

 

Протягом 2019 року з числа направлених до суду розглянуто 56 кримінальних проваджень, із них з ухваленням вироку – 49, з яких: 2 – умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, 2 – умисне тяжке тілесне ушкодження, 28 – крадіжок,  7 – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту, 2 – умисне легке тілесне ушкодження, 1 – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, 2 – незаконне заволодіння транспортними засобами.

Випадків незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності не допущено.

У 2019 році прокуратурою у апеляційному порядку вироки судів не оскаржувалися.

 

 1. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів
  при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях
  та застосуванні заходів примусового характеру

 

Вжиття ряду організаційно-практичних заходів сприяло забезпеченню ефективного нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів і принциповому реагуванню на такі порушення.

Зокрема, особливу увагу приділено нагляду за додержанням законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні заходів впливу, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. З цих питань внесено 5 вказівок до Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 6 посадових осіб.

Крім того, упродовж 2019 року з метою усунення порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства України внесено 2 вказівки до Рокитнянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у місті Києві та Київській області, за результатами розгляду яких 1 посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Також, внесено 1 вказівку до Рокитнянського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у місті Києві та Київській області та 1 вказівку до Комунального некомерційного підприємства Рокитнянської районної ради Київської області «Рокитнянська центральна районна лікарня».

 

 1. Стан представництва інтересів громадян або держави в суді

 

            Упродовж 6 місяців 2019 року до Господарського суду Київської області пред’явлено 2 позови на захист інтересів держави на загальну суму 7,2 млн. грн.,  площа земельних ділянок становить 116 га.

Зокрема, заявлено один позов на суму 5 млн. 986 тис. грн. щодо повернення земель загальною площею 25 га до ТОВ «ТД «Магна», Бирюківської сільської ради Рокитнянського району про визнання незаконним та скасування рішення та визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.

Крім того, до суду скеровано позовну заяву до ПП «Надра-Сервіс» про стягнення збитків, завданих внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки на суму 1 млн. 225 тис. грн. 

На даний час позовні заяви перебувають на розгляді.

За результатами здійснення функції представництва розпочато 5 кримінальних проваджень, з них 3 - у сфері земельних відносин.

 

VII. Стан організації діяльності щодо захисту прав і свобод дітей

 

 Протягом 2019 року злочини неповнолітніми не вчинялися. Обвинувальні акти щодо неповнолітніх до суду не скеровувались та підозри неповнолітнім особам не оголошувались.

Позовні заяви не заявлялись.

За результатами вивчення стану представницької діяльності кримінальні провадження у сфері охорони дитинства не розпочинались. 

 

VIII. Стан організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів, а також інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури

 

Органами прокуратури здійснено значний обсяг роботи з розгляду звернень та особистого прийому громадян.

Упродовж  2019 року до Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури надійшло 26 звернень, з яких розглянуто 22, за належністю до інших відомств для вирішення направлено 4.

З розглянутих значну частку складають звернення з питань досудового розслідування на дії та рішення слідчих Національної поліції – 6.

З питань представництва інтересів громадян та держави в суді та з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів надійшло 1 звернення.

Упродовж 2019 року до відділу запити на надання публічної інформації не надходили.

 

Також прокуратурою вживалися заходи щодо забезпечення  належної взаємодії із засобами масової інформації щодо формування об’єктивної оцінки про виконання прокуратурою визначених законом функцій, підвищення її авторитету.

Здійснено 27 виступів щодо результатів службової діяльності прокуратури у засобах масової інформації, а саме у Інтернет виданнях, до територіальних органів місцевого самоврядування та державної влади надано 3 інформації про результати діяльності місцевої прокуратури.

 

 

Виконувач обов’язків

начальника Рокитнянського відділу

Кагарлицької місцевої прокуратури

Київської області                                                                             М. Омелян