• Відділ освіти

  • Памятник "Селянин"

  • Інші памятки

  • Храм Різдва Богородиці

  • Пейзаж

Рокитнянська селищна рада

ВАС ВІТАЄ РОКИТНЯНЩИНА

Новини

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

https://www.facebook.com/107449670790692/posts/239766830892308/

https://www.facebook.com/107449670790692/posts/239765967559061/

https://www.facebook.com/107449670790692/posts/239766717558986/

Інформує Рокитнянський відділ Кагарлицької місцевої прокуратури

Білоцерківським міськрайонним судом Київської області засуджено 51-річного жителя с. Запруддя Рокитнянського району Київської області

Детальніше...
Інформує Рокитнянський відділ Кагарлицької місцевої прокуратури

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишнього працівника ТОВ «Нова Пошта», який шляхом обману, вчиненого за допомогою проведення незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, заволодів майном на суму майже 1 000 000 гривень

Детальніше...

Авторизація

Контакти

ІНФОРМАЦІЯ

про результати діяльності Кагарлицької місцевої прокуратури

за 2018 рік на території Рокитнянського району

(відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру»)

 Виконуючи функції, покладені на органи прокуратури ст. 131-1 та п. 9 Перехідних положень Конституції України, Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури протягом 12 місяців 2018 року вживалися заходи щодо покращення прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів на території Рокитнянського району, поновлення прав громадян і інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності та забезпечення відшкодування спричиненої злочинами або іншими правопорушеннями шкоди.

Найбільш актуальні питання прокурорсько-слідчої діяльності обговорено на 49  оперативних нарадах, проведених керівником Кагарлицької місцевої прокуратури  за участю працівників та керівників місцевої прокуратури, а також територіальних органів Національної поліції.

         З метою узгодження зусиль правоохоронних та інших державних органів у зміцненні законності і правопорядку місцевою прокуратурою організовано та проведено 7 спільних нарад керівників правоохоронних органів з питань протидії злочинності, розкриття і розслідування злочинів, на яких, серед інших питань, обговорювалися проблемні питання стану забезпечення законності у кримінальному провадженні.

Порядок взаємодії правоохоронних органів під час розслідування кримінальних проваджень врегульовано спільним наказом, виданим у 2016 році.

З метою проведення узгоджених заходів, спрямованих на розкриття та належне розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, зокрема умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень у 2018 році поновлено склад міжвідомчої робочої групи з питань координації заходів, спрямованих на розкриття злочинів даної категорії.

Організаційно-розпорядчими документами керівника Кагарлицької місцевої прокуратури регламентовано окремі питання особистого прийому громадян, порядку розгляду звернень, що надходять до місцевої прокуратури.

 Загальна характеристика злочинності

 Упродовж 2018 року Рокитнянським відділенням поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 258 кримінальних правопорушень, що на 1,6 % більше, ніж за аналогічний період 2017 року (254).

З них тяжкі кримінальні правопорушення складають – 67 та особливо   тяжкі – 8.

Статистика кількості злочинів, вчинених неповнолітніми, у 2018 році зменшилась у порівнянні з 2017 роком (2018 – 0, 2017 – 1).

У 121 кримінальному провадженні особам вручено повідомлення про підозру та обвинувальні акти щодо останніх скеровано до суду для розгляду по суті.

Закрито 465 кримінальних проваджень від загальної кількості зареєстрованих.

Обліковано 36 кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я: з них 2 - щодо вчинення очевидних умисних вбивств або замахів, а також 5 - щодо умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого.

До суду скеровано 3 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях за фактами умисних вбивств, 3 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях  проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

У структурі злочинності значну частину від облікованих становлять правопорушення проти власності (125 від 258).

У кримінальних правопорушеннях проти власності 62 особам повідомлено про підозру та до суду скеровано 59 обвинувальних актів за такими кримінальними правопорушеннями.

Обліковано 26 кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, з них 23 особам повідомлено про підозру, провадження щодо них скеровано до суду.

Упродовж 2018 року зареєстровано 15 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності.

Найбільше злочинів зареєстровано на території смт Рокитне, Ольшаницької та Житньогірської сільських рад Рокитнянського району Київської області.

 Стан законності в діяльності суб’єктів кримінального провадження

 При здійсненні нагляду за додержанням законів у діяльності правоохоронних органів під час кримінального провадження прокурорами Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури забезпечено скасування незаконних процесуальних рішень, притягнення винних у порушенні законів службових осіб Національної поліції до дисциплінарної відповідальності.

Так, упродовж 2018 року прокурорами Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури виявлено та самостійно внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 17 раніше не облікованих працівниками Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в  Київській області кримінальних правопорушення.

Прокурорами Рокитнянського відділу надано 382 письмові вказівки у кримінальних провадженнях, скасовано 24 незаконних рішення слідчих про закриття кримінальних проваджень.

В ході прокурорських перевірок вивчено 7 оперативно-розшукових справ. Особливу увагу приділено рішенням, що безпосередньо стосуються прав і свобод громадян.

З метою активізації оперативно-розшукової діяльності, спрямованої на попередження та виявлення злочинів і розшуку осіб, прокурорами надано 6 письмових вказівок.

Загалом, упродовж 2018 року в провадженні слідчого відділення  Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області перебувало 1055 кримінальних проваджень, з яких закінчено 584.

У залишку перебуває 471 кримінальне провадження.

За закінченими кримінальними провадженнями установлено збитків на суму 793 тис. грн., з яких відшкодовано 583 тис. грн.

III. Стан протидії корупції

 У зв’язку із змінами в законодавстві з вересня 2016 року органи прокуратури не складають протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, однак продовжують бути органом, уповноваженим здійснювати заходи щодо протидії цьому негативному явищу.

З метою виявлення кримінальних правопорушень про корупційні злочини Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури здійснюється систематичний моніторинг друкованих видань місцевого рівня, а також  використовується інформація, яка поширюється у загальному доступі через мережу Інтернет, зокрема здійснюється моніторинг публічних закупівель у системі «ProZorro», Єдиного державного реєстру судових рішень та засобів масової інформації.

Упродовж 2018 року до суду скеровано обвинувальні акти у 2 кримінальних провадженнях зазначеної категорії, а саме за ч. 2 ст. 191, ч. 1     ст. 366, ч. 1 ст. 367 КК України за фактом привласнення службовою особою грошових коштів шляхом зловживання службовим становищем під час виконання будівельних робіт, які на даний час перебувають на розгляді.

 Стан організації участі у кримінальному провадженні в суді

 Упродовж 2018 року з числа направлених до суду розглянуто 108 кримінальних проваджень, із них з ухваленням вироку79, з яких: 1 – умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, 46 – крадіжок, 18 – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту, 3 – умисне легке тілесне ушкодження, 3 – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, 3 – незаконне заволодіння транспортним засобом.

Випадків незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності не допущено.

У 2018 році прокуратурою у апеляційному порядку оскаржено 2 вироки судів.

 Стан прокурорського нагляду за додержанням законів 

  1. при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях
    та застосуванні заходів примусового характеру

 Вжиття ряду організаційно-практичних заходів сприяло забезпеченню ефективного нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів і принциповому реагуванню на такі порушення.

Зокрема, особливу увагу приділено нагляду за додержанням законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні заходів впливу, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. З цих питань внесено 3 вказівки до Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 посадову особу.

Крім того, упродовж 2018 року з метою усунення порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства України внесено 2 вказівки до Рокитнянського районного відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України та 1 вказівку до Ольшаницького психоневрологічного інтернату.

 Стан представництва інтересів громадян або держави в суді

 Упродовж 2018 року Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури до суду заявлено 6 позовів на загальну суму 864 тис. грн. (5 позовів в інтересах держави в особі Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, ДП «Білоцерківське лісове господарство» та ДП «Богуславське лісове господарство» до Рокитнянської районної державної адміністрації про визнання незаконними та скасування розпорядження Рокитнянської районної державної адміністрації та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки, скасування їх реєстрації; 1 позов про скасування рішення Луб'янської сільської ради Рокитнянського району про передачу у власність громадянину земельної ділянки, скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку), 4 з яких перебувають на розгляді та 2 задоволено на загальну суму 380 тис. грн.

За результатами здійснення функції представництва розпочато 4 кримінальні провадження у сфері земельних відносин.

 VII. Стан організації діяльності щодо захисту прав і свобод дітей

          Упродовж 2018 року прокуратурою пред’явлено 2 позовні заяви у сфері охорони дитинства  на загальну суму 200 тис. грн., а саме в інтересах держави в особі відділу освіти Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області до фізичних осіб-підприємців про визнання недійсними договорів про закупівлю продуктів харчування. Господарським судом Київської області провадження у справах за вказаними позовами закрито у зв'язку з добровільним виконанням відповідачами вимог позовних заяв.

За результатами вивчення стану представницької діяльності кримінальні провадження у сфері охорони дитинства не розпочинались. 

В 2018 році у провадженні слідчих кримінальні провадження щодо неповнолітніх не перебували.

 VIII. Стан організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів, а також інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури

 Органами прокуратури здійснено значний обсяг роботи з розгляду звернень та особистого прийому громадян.

Упродовж  2018 року до Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури надійшло 79 звернень, з яких розглянуто 48, за належністю до інших відомств для вирішення направлено 20.

З розглянутих значну частку складають звернення з питань досудового розслідування - 19, з них на дії та рішення слідчих Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області – 10.

З питань представництва інтересів громадян та держави в суді та з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів надійшло 3 звернення.

 Також, Кагарлицькою місцевою прокуратурою вжито низку заходів, спрямованих на забезпечення належного виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема створено офіційну електронну поштову адресу для отримання запитів на публічну інформацію та надання запитувачам відповідей на них в електронному вигляді: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Упродовж 2018 року до відділу запити на надання публічної інформації не надходили.

Також прокуратурою вживалися заходи щодо забезпечення належної взаємодії із засобами масової інформації щодо формування об’єктивної оцінки про виконання прокуратурою визначених законом функцій, підвищення її авторитету.

Здійснено 42 виступи щодо результатів службової діяльності прокуратури у засобах масової інформації, з яких 5 виступів про результати прокурорської діяльності у друкованих засобах інформації; у Інтернет виданнях - 37 виступів, до територіальних органів місцевого самоврядування та державної влади надано 6 інформацій про результати діяльності місцевої прокуратури.

 Начальник Рокитнянського відділу

Кагарлицької місцевої прокуратури

Київської області                                                                       Р. Нечепоренко